Flavorwave Turbo TV-Oven, werkt het echt?

Flavorwave Turbo TV-Oven, werkt het echt?De Flavorwave (halogeen) TV-Oven is een (turbo) oven die kan bakken, grillen, stomen, koken, aanbakken, ontdooien, enzovoorts. Koken en bakken gaat overigens zonder vetten of oliën. Het apparaat neemt weinig ruimte in en is gemakkelijk schoon te houden. De Flavorwave turbo werkt met behulp van ultraviolette stralen. Moderne halogeenovens kunnen bakken, braden, grillen, frituren en ontdooien.
Een niet al te grote, mooi vormgegeven oven, die kan bakken, braden, stomen, grillen, koken, stomen... Bovendien zonder het gebruik van vet en sneller dan gewoonlijk, wie zou dat niet willen? De Flavorwave Turbo TV-Oven, belooft het allemaal, maar kloppen de beloftes wel met de feiten?

Wie een Flavorwave turbo aanschaft, ontvangt:
  • Flavorwave Turbo oven
  • Kookboek met 50 recepten
  • Enkele rekjes om meerdere gerechten tegelijkertijd te bereiden

Flavorwave Turbo TV Oven, ervaringen van anderen

De makers van de revolutionaire Flavorwave Torbo Oven beloven een aantal dingen:
  • U kunt snel koken, vaak zelfs binnen enkele minuten
  • U heeft geen vet of olie nodig
  • Het vervangt andere ovens en zelfs het gasfornuis
  • U heeft geen magnetron meer nodig

Falvorwave Turbo Oven, kloppen de beloftes?

'Does it really do that?' is een Amerikaans programma wat onderzoek doet naar de werking van producten. Ze kijken vooral of de producten inderdaad waarmaken wat er over de producten beloofd wordt. De bevindingen over de Flavorwave Turbor Tv-Oven, waren als volgt:
  • De oven wordt u toegestuurd in vier onderdelen die gemakkelijk in elkaar te zetten zijn. De onderdelen zijn na gebruik ook afzonderlijk schoon te maken en ze zijn inderdaad gemakkelijk schoon te maken.
  • De vormgeving van het apparaat is mooi. Het apparaat is een stuk kleiner dan een gewone oven, maar groot genoeg om er een flinke hoeveelheid voedsel in te bereiden.
  • Onderzoek heeft uitgewezen dat de oven niet zoveel tijd bespaard als in de reclame wordt beloofd, maar hij bespaard inderdaad wel tijd zodat koken sneller kan.
  • Het eten wordt inderdaad zonder vet bereid en is daardoor gezonder.
  • Het eten is na bereiding goed van smaak.
  • De bereidingstijd voor gerechten, die wordt aangeraden in het bijgeleverde instructieboek, kloppen.
  • Grote stukken vlees, zoals hele kalkoenen, laten zich minder goed bereiden in de Flavorwave Turbo, omdat ze buitenkant na langere tijd al verbrandt of uitdroogt, terwijl de binnenkant nog niet gaar is. Het wordt dus aanbevolen om grote stukken vlees, zoals een hele kalkoen, in kleinere stukken te snijden of om zeer grote stukken vlees op een andere manier te bereiden
  • Platte stukken vlees van wel 4 a 5 centimeter dik kunnen goed gaar gebakken worden als u zich aan de instructies houdt
  • Het afsluiten van het deksel van de oven geeft soms problemen. Het is de bedoeling dat het deksel na een klik, vastzit. Soms lijkt het deksel niet vast te zitten. Dit kan een kwestie van wennen zijn
  • De smaak van de gerechten is prima.

Doet de Flavorwave Turbo Oven wat er beloofd wordt?

  • Dat u 50% sneller kunt koken dan gewoonlijk, is voor een deel waar. Het koken gaat sneller, behalve als u hele kalkoenen of zeer dikke stukken vlees wil bakken. Het zal echter niet altijd 50% sneller gaan. Het is afhankelijk van het gerecht.
  • Dat u van alles in deze oven kunt klaarmaken, is waar.
  • Dat hij oven en magnetron kan vervangen, is waar.
  • Dat u geen vet of olie nodig heeft, is waar

De Flavorwave kwam goed uit het onderzoek en is met name aan te raden voor mensen die nog geen magnetron en/of gasoven hebben. Er zijn inmiddels echter ook goedkopere alternatieve halogeen-ovens (of hete-lucht-ovens) op de markt gekomen, die ook prima werken maar die een stuk goedkoper zijn. Bekend zijn:
  • Trebs Combi Halogeen oven
  • Enrico Halogeen Hete Lucht Oven
  • Camry CR6305 Halogeen Oven de Luxe
© 2009 - 2025 Kisses, het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming is vermenigvuldiging verboden. Vanaf 2021 is InfoNu gestopt met het publiceren van nieuwe artikelen. Het bestaande artikelbestand blijft beschikbaar, maar wordt niet meer geactualiseerd.
Bronnen en referenties
  • Flavorwave Turbo Oven
  • Youtube
  • Does it really do that? (Consumentenprogramma)
Reacties
Boonen Norbert, 19-04-2012
Hallo ik heb een flavorwave oven maar het platiek handvat is kapot kan ik een nieuw bestellen? Graag een reactie van jullie.Reactie infoteur, 20-04-2012
U kunt een nieuwe Flavorwave oven bestellen bij de links onderaan het artikel, zie: Flavorwave Verkooppunt (onderaan het artikel, in kleine letters)

Maar losse handvatten kunt u denk ik niet los verkrijgen. Als u alleen een handvat zoekt kunt u eens op Marktplaats zoeken.
Herremans Berthe, 22-09-2009
Graag had ik wat meer informatie gekregen over verse groenten en aardappelen om te stomen gaat dat? Of is het alleen om diepvries en voorgekookten produkten?Reactie infoteur, 22-09-2009
Ik dacht dat er ergens een link naar recepten op het forum stond. Anders zou je eens kunnen zoeken op internet.:)
F. Groeneveld, 15-09-2009
Hoi Tieny, ik wil voor jouw wel de nederlandse handleiding copieeren en naar je opsturen tenzij je dat wilt. Ik vind het ook jammer dat er weinig recepten beschikbaarzijn voor de flavorwave oven. Ik vraag mij af of je alufolie er in mag gebruiken, ik had laatst gevulde paprika\'s gemaakt en het gehakt werd te bruin en de paprika was nog niet gaar.Reactie infoteur, 15-09-2009
Hier kunnen jullie recepten voor de Flavowave Oven vinden:

http://www.telsell.com/nl-NL/vf/manuals… 556500.pdf
Heidi, 10-09-2009
Ik heb net een nieuwe flavorwave oven en zou wel tips en recepten uit willen delen met mensen die ook deze oven bezitten. Vandaar dat ik deze hyves gemaakt heb. Om vanalles met elkaar uit te wisselen. http://www.flavorwave-oven.hyves.nl/

Groetjes Heidi
PS het ideale van deze oven je heb totaal geen vet nodig.Reactie infoteur, 10-09-2009
Leuk initiatief Heidi:)
Leonieke, 23-07-2009
Beste mensen ja ik heb er ook een gekocht maar zonder receptenboek. Lastig hoor. Maar vanavond gaan we net als de rest wat ik gelezen heb gewoon maar experimenteren. Maar stel dat iemand wat meer info heeft over de enorme hoeveelheid mogelijkheden dan houd ik me graag aan bevolen. Ik laat later wel weten hoe het is gegaan, we eten kip, en patat maar een voor een want een hele kip heeft volgens mij ff de ruimte nodig. Tot later, groetjes LeoniekeReactie infoteur, 23-07-2009
Haha. Leuk! Ik hoop dat de oven snel went. De kip wel lang genoeg erin laten zitten.

Warning: Undefined array key "gebruikersnaam" in /data/sites/web/interatenl/subsites/infonu.nl/include/article.php on line 246

Deprecated: strtolower(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /data/sites/web/interatenl/subsites/infonu.nl/include/article.php on line 246

Fatal error: Uncaught Error: Undefined constant "datum" in /data/sites/web/interatenl/subsites/infonu.nl/include/article.php:249 Stack trace: #0 /data/sites/web/interatenl/subsites/infonu.nl/index.php(82): include() #1 {main} thrown in /data/sites/web/interatenl/subsites/infonu.nl/include/article.php on line 249