InfoNu.nl > Electronica > Multimedia > Prijzen veelvoorkomende jukeboxen

Prijzen veelvoorkomende jukeboxen

Prijzen veelvoorkomende jukeboxen Bij de aanschaf van een jukebox speelt bij de keuze van het model ook vaak de prijs een grote rol. Een recente prijslijst vinden is een lastige opgave, vooral omdat er voornamelijk lijsten met verzekeringswaarden rondgaan. Om aan deze vraag tegemoet te komen heb ik getracht een globale prijslijst te geven van de prijzen die verwacht kunnen worden bij het kopen van bepaalde modellen.

Waarde jukebox

De waarde van een jukebox wordt door meerdere factoren bepaald, zoals de staat waarin deze verkeerd, het model, origineel/niet-origineel, garantie, enz. Om toch een overzicht te geven van de prijzen die momenteel betaald worden voor deze jukeboxen is deze lijst gebaseerd op prijzen die ik in de loop der tijd tegen ben gekomen op internet, bij handelaren en op jukebox beurzen. Hierbij heb ik alleen gekeken naar jukeboxen die verkeren in een zeer goede of volledig gerestaureerde staat, waarbij wel moet worden aangetekend dat de gevraagde prijzen zo'n 1000 (of bij de topmodellen meerdere duizenden euro's) kunnen afwijken. Het gaat dan ook om richtprijzen. Omdat de prijzen aan veel verandering onderhevig zijn, zal ik deze lijst up-to-date houden en de lijst met modellen aanvullen aan de hand van de beschikbare informatie. Bedenk wel bij het raadplegen van deze lijst dat gerenommeerde jukebox restaurateurs meer zullen vragen, zeker als het om een perfecte restauratie gaat. Hierbij zit dan ook vaak een half jaar tot een jaar garantie bij. De merken in deze lijst zijn de grote vier: Wurlitzer, Rock-Ola, AMI en Seeburg

JukeboxPrijs
Rock-Ola 14842000
Seeburg M100A (45toeren ombouw)2500
Ami C3000
Seeburg Q1603000
Ami J2003500
Ami K2003500
Ami E803500
Rock-Ola Princess (1493)3500
Rock-Ola 14583500
Seeburg DS1603500
Seeburg AY1603500
Seeburg M100A (78toeren)3500
Wurlitzer 23043500
Wurlitzer 23103500
Rock-Ola Comet (1438)4000
Rock-Ola 39 countertop4000
Seeburg S-146 Trashcan4000
Seeburg S-147 Trashcan4000
Seeburg S-148 Trashcan4000
Seeburg Channel 2204000
Wurlitzer 12504000
Wurlitzer 14004000
Wurlitzer 1015 OMT CD4000
Wurlitzer 1015 OMT 45toeren4500
Seeburg HF100J4500
Seeburg M100B4500
Ami Continental 1 (100sel)5000
Rock-Ola Empress (120sel)5000
Rock-Ola Regis (120sel)5000
Seeburg HF100G5000
Seeburg M100C5000
Seeburg HF100R5000
Seeburg HF100W5000
Seeburg Channel 2225000
Seeburg 2015000
Seeburg HF100R5000
Rock-Ola Tempo 2 (120sel)5500
Ami Continental 1 (200sel)5500
Ami Continental 2 (100sel)5500
Ami H1206000
Ami Continental 2 (200sel)6000
Rock-Ola Super Rocket6000
Rock-Ola Tempo 1 (120sel)5000
Seeburg KD2006000
Wurlitzer 1050 Nostalgia 6000
Ami I 1006500
Rock-Ola Regis (200sel)6500
Rock-Ola Empress (200sel)6500
Ami I 1207000
Rock-Ola Tempo 2 (200sel)7000
Wurlitzer 1700 7000
Wurlitzer 1800 7000
Ami H2007500
Ami I 2008000
Rock-Ola Tempo 1 (200sel)8000
Wurlitzer 19008000
Wurlitzer 11008000
Wurlitzer 21048000
Seeburg VL20010000
Seeburg V20011000
Wurlitzer 210011000
Wurlitzer 200013000
Wurlitzer 108013000
Wurlitzer 101514000

"Dichte" of "halfopen" jukeboxen

Naast deze open modellen zijn er ook nog talloze zogenaamde "dichte" of "halfopen" jukeboxen uit de jaren zestig, zeventig en tachtig te krijgen. Deze modellen zijn vaak minder gewild dan de modellen uit eerdere decennia, wat zich ook vertaald in een lagere prijs. Voor een halfopen model wordt vaak rond de 2000 euro neergeteld, tenzij het een zeer goede restauratie betreft, een dichte jukebox is zelfs vaak nog te vinden voor rond de 1000 euro.

Duitse makelij

Een andere optie zijn bijvoorbeeld open jukeboxen van Duitse makelij, zoals NSM, Tonomat of modellen zoals de (Duitse) Wurlitzer Lyric. Ook deze zijn minder gewild dan de Amerikaanse modellen en vaker te vinden voor prijzen tussen de 2000 en 3000 euro. Bij deze modellen moet wel worden opgetekend dat het geluid en de kwaliteit vaak van lagere kwaliteit zijn dan de Amerikaanse jukeboxen en er minder monteurs zijn die van deze jukeboxen hun specialiteit hebben gemaakt. Een en ander zorgt ervoor dat het zelden voorkomt dat deze modellen in een goede staat te vinden zijn.

Een veel gehoord argument bij verkopers van jukeboxen is dat deze nog verder in waarde zal stijgen. Hoewel dit, zeker in de jaren negentig, vroeger inderdaad het geval was, lijken de prijzen zich momenteel gestabiliseerd te hebben.

Lees verder

© 2010 - 2017 Polkozic, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
De best verkochte 78-toeren en 45-toeren jukeboxenDe best verkochte 78-toeren en 45-toeren jukeboxenGedurende de gehele gouden periode voor de jukebox heerste er een felle concurrentie tussen de verschillende fabrikanten…
Jukebox merken: sterktes en zwaktes per merkJukebox merken: sterktes en zwaktes per merkIeder jukeboxmerk heeft zijn eigen sterktes en zwakheden. Sommige merken zijn zeer betrouwbaar, andere produceren juist…
De geschiedenis van SeeburgDe geschiedenis van SeeburgHoewel Wurlitzer het bekendste jukeboxmerk is, is Seeburg eerder begonnen met het produceren van jukeboxen en waren ze i…
De Seeburg M100B jukeboxDe Seeburg M100B jukeboxAls opvolger van de M100A was de Seeburg M100B wellicht even revolutionair als haar voorganger. Met deze jukebox zorgde…
De Wurlitzer 1050 Nostalgia jukebox uit de jaren zeventigDe Wurlitzer 1050 Nostalgia jukebox uit de jaren zeventigNa de jaren vijftig kwamen voor jukeboxfabrikanten de lastige jaren; Seeburg en AMI wisten nog wat succes te behalen, ma…

Reageer op het artikel "Prijzen veelvoorkomende jukeboxen"

Plaats een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Reacties

Hilfert Homan, 18-11-2017 14:00 #11
Hoi,
Heb een Rock Ola 446 staan, geen beschadigingen, in showroomstaat. En werkend.
Hoeveel mag ik deze verkopen?
Mvg
Hilfert Reactie infoteur, 21-11-2017
Beste Hilfert,

Voor een Rock-Ola 446 ligt de prijs lager dan 1000 euro. Deze modellen zijn (nog) niet zo in trek.

Bernard Catteeuw, 24-10-2017 21:43 #10
Hallo,
ik heb hier een rock-ola van 1957 staan type 1462, plaats voor 25 singels. Op hoeveel worden deze getaxeerd?
dank bij voorbaat
Bernard

Herman Esselink, 05-07-2017 18:38 #9
Hallo.
ik heb geen kennis van een jukebox. De herinnering van vroeger trekt me. Nu zie ik op marktplaats een Seeburg channel 220 staan in Hasselt voor de vraagprijs van 3600 euro. Zou u mij kunnen adviseren of dit een goede koop zou kunnen zijn. Klopt de waarde? etc

Graag hoor ik van u.

Mvg en dank
Herman Reactie infoteur, 09-07-2017
Als het een mooi gerestaureerd exemplaar is, dan is het zeker een mooie aanschaf. Het geluid van een Seeburg Channel is zeer goed. Let bij de aanschaf niet alleen op het geluid en de uiterlijke kenmerken, maar kijk ook naar de binnenkant. Ook is het verstandig om verschillende selecties uit te proberen om te zien of er geen storingen zijn

Rob, 11-01-2017 22:17 #8
Kan iemand mij vertellen wat de waarde is van een Wurlitzer 3000 in goede en goed spelende staat?

Vanpoucke Luk, 04-01-2017 13:06 #7
Wat is een seeburg LS3Apollo waard? goedonderhouden en perfecte techniek Reactie infoteur, 04-01-2017
Dat is een dichte jukebox. De waarde is ongeveer 1000 euro

Véronique Bijvoet, 11-10-2016 10:24 #6
Wij willen onze jukebox van het merk United verkopen. In originele staat, perfect onderhouden en werkend. Aan welke prijs moeten we dan denken? Reactie infoteur, 11-10-2016
Dat ligt heel erg aan de staat van de jukebox, maar bij particuliere verkoop zal het tussen de 2000 en 4000 liggen.

Engelen, 08-10-2016 20:20 #5
Wat is mijn wurlitzer americana 3100 waard, is helemaal in orde. Reactie infoteur, 10-10-2016
Rond de 1000 euro. Met garantie, volledige beurt etc. ongeveer 1500

Yvan Meeuwenoord, 11-02-2015 15:17 #4
Hallo. Ik kwam afgelopen weekend in een bruine kroeg een Wurlizer Model 3000 tegen die de eigenaar al een tijdje ongebruikt in een hoek heeft staan. Ik vroeg me af wat de waarde van dat model is. Hij staat namelijk niet in de lijst. Technisch goed, optisch nog wel wat aan te doen. Reactie infoteur, 14-02-2015
De waarde is lastig in te schatten zonder te weten wat er aan gedaan moet worden. Op www.jukejoint.nl staat dit model wel vermeld

Corry Hoencamp, 10-03-2014 13:38 #3
Ik heb een goed spelende jukebox van Wurlitzer, type 2500.
Wil hem verkopen, weet u wat de waarde is?
Met een vriendelijke groet, Corry Reactie infoteur, 10-03-2014
Dat hangt heel erg van de staat af; alleen spelend is voor een dergelijke bepaling niet voldoende. Hoe is het binnenwerk bijvoorbeeld? Is het geluid nog goed? Hoe ziet de buitenkant er uit? Is alles origineel, een restauratie of niet originele onderdelen? enz.

Marielle, 09-10-2013 08:53 #2
Hallo, wij hebben een nsm jukebox consulente staan dit is net een thee/buffetkastje, weet u misschien de waarde hiervan, wij denken eraan om deze te verkopen, hij is volgens mij uit 1970. Gr. Marielle Reactie infoteur, 10-10-2013
De prijs van een NSM Consulette ligt rond de paar honderd euro; e.e.a. is afhankelijk van de staat waarin de jukebox verkeerd.

Hubert Breckx, 18-06-2013 20:48 #1
Geachte,
Heeft u een richtprijs wat betreft een Wurlitzer Lyric in goede en spelende staat?
Dank bij voorbaat.
Vriendelijke groeten,
Hubert Breckx Reactie infoteur, 19-06-2013
Beste Hubert,

Dat hangt er o.a. van af wat voor Lyric het betreft; uitgaande van een open Lyric die in goede en spelende staat is (ongerestaureerd) zou ik rond de 1500 aanhouden. Als er garantie bij wordt gegeven kan het bedrag omhoog. E.e.a. hangt natuurlijk af van de staat van de jukebox.

Infoteur: Polkozic
Laatste update: 12-11-2011
Rubriek: Electronica
Subrubriek: Multimedia
Special: Geschiedenis Jukebox
Reacties: 11
Schrijf mee!